FASÁDY A SANACE

Tepelně izolační a sanační omítka thermosan je vápenná směs založená na bázi přesných křemičitých (skleněných) kuliček německé firmy liaver a je určená k provádění vnějších a vnitřních omítek s výbornými tepelně izolačními a sanačními vlastnostmi.

Díky svým unikátním vlastnostem zajistí regulaci vlhkosti a výskytu solí ve zdivu – udržuje zeď neustále v suchu a díky svým difuzním vlastnostem (koeficient propustnosti vodních par 7) napomáhá rychle odstranit vlhkost, čímž minimalizuje vznik výkvětů, plísní a řas na povrchu a uvnitř konstrukce budovy. Mají špičkové hodnoty propustnosti – propouštějí vodní páry, ale zároveň zabraňují vniknutí dešťové vody a vlhkosti do zdiva. V praxi to znamená, že váš dům dýchá.

Tato moderní omítka má mimořádně malou objemovou hmotnost. U standardní sanační omítky je spotřeba materiálu 20-30kg/m2 u takzvaně energetické sanace materiálem thermosan stačí 7 kg materiálu na 1m2!

Naše omítka má 17x vyšší tepelně izolační vlastnosti a zároveň dvojnásobný počet pórů pro ukládání solí. Standardní sanační směs má v průměru 25% pórovitost. Thermosan dosahuje pórovitosti 75%, tím je dána její podstatně delší životnost než u běžných sanačních omítek.

Každá sanační omítka má určitou výparnou schopnost, tedy difúzi vodních par. Čím je difúze vodních par nižší, tím vyšší je schopnost omítky odvádět ze zdiva vlhkost. Thermosan má propustnost vodních par 7, což je dvakrát lepší hodnota než u běžné sanační omítky. Velmi důležitým faktorem je také rychlost vyzrání sanační omítky. Běžná sanační omítka musí vypraskat před finální povrchovou úpravou i několik týdnů – na sanační omítku thermosan můžete aplikovat finální povrch (barvu) již po 48 hodinách.

Hlavní výhody naší tepelně izolační a sanační omítky jsou kvalitní tepelná izolace, energetická sanace, 3-4x lehčí než běžná omítka, dlouhá životnost, minimální údržba, vysoké množství pórů, vysoká paropropustnost, velmi nízký modul pružnosti (eliminuje mikrotrhliny), vynikající zvuková izolace, kapilární aktivita, velmi dobrá vodoodpudivost, možnost nátěru již po 48 hodinách, pro vnější i vnitřní použití, navíc je ekologická.

 

THERMOSAN

Tepelně izolační omítky velmi vhodné pro omítání cihelných, pórobetonových, betonových a dalších druhů podkladů, včetně smíšeného zdiva, a podkladů, které mají složitý tvar. Poměrně častým problémem starších, ale i nových stavebních objektů je vzlínající vlhkost ve zdivu. Důsledkem vzlínající vlhkosti může být přítomnost zdraví ohrožujících plísní, řas a dalších mikroorganismů. A právě tyto problémy řeší náš produkt thermosan, který umožní vaší fasádě dýchat. Díky své nízké objemové hmotnosti a nízkému modulu pružnosti dovede omítka eliminovat objemové změny podkladu, a tak nevznikají v omítce trhliny. Objemová hmotnost 1 m3 omítky je 390 kg. Zrnitost této omítky je do 2 mm.

THERMOIN

Jemná štuková omítka thermoin je určena pro fasádní a vnitřní omítání jako povrchová úprava materiálu thermosan. Díky svým kapilárně aktivním vlastnostem vytváří zdravé a příjemné klima pro bydlení. Použití jemné štukové omítky thermoin zajišťuje nezanedbatelnou úsporu tepla. Zrnitost této omítky je max. 0,5 mm.